KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9344265
*
nr 934 4265
Akvarell
Tillskriven Amelie Quiding, Broderande flicka, 34x25
Utrop:
600 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:41:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 20:58:22
1
150 kr
1/1 21:12:58
2
250 kr
2/1 22:03:05
3
450 kr
6/1 09:16:30
4
350 kr
6/1 09:16:30
3
400 kr (Budbetjänt)
6/1 21:16:39
5
500 kr
8/1 00:09:32
6
600 kr
12/1 05:06:34
4
700 kr
12/1 09:56:43
6
900 kr
12/1 11:55:21
7
1.000 kr
12/1 14:56:15
6
1.500 kr
12/1 16:10:55
7
1.300 kr
12/1 16:10:55
6
1.400 kr (Budbetjänt)
12/1 16:11:27
7
1.500 kr
12/1 16:11:27
6
1.500 kr (Budbetjänt)
12/1 16:18:19
7
1.600 kr
12/1 16:42:16
6
2.000 kr
12/1 17:38:16
7
1.800 kr
12/1 17:38:16
6
1.900 kr (Budbetjänt)
12/1 18:36:05
8
2.000 kr
12/1 18:36:05
6
2.000 kr (Budbetjänt)
12/1 18:36:25
8
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller broderande flicka vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4265
Akvarell
Tillskriven Amelie Quiding, Broderande flicka, 34x25
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 20:58:22 | 1 | 150 kr |
1/1 21:12:58 | 2 | 250 kr |
2/1 22:03:05 | 3 | 450 kr |
6/1 09:16:30 | 4 | 350 kr |
6/1 09:16:30 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/1 21:16:39 | 5 | 500 kr |
8/1 00:09:32 | 6 | 600 kr |
12/1 05:06:34 | 4 | 700 kr |
12/1 09:56:43 | 6 | 900 kr |
12/1 11:55:21 | 7 | 1.000 kr |
12/1 14:56:15 | 6 | 1.500 kr |
12/1 16:10:55 | 7 | 1.300 kr |
12/1 16:10:55 | 6 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
12/1 16:11:27 | 7 | 1.500 kr |
12/1 16:11:27 | 6 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
12/1 16:18:19 | 7 | 1.600 kr |
12/1 16:42:16 | 6 | 2.000 kr |
12/1 17:38:16 | 7 | 1.800 kr |
12/1 17:38:16 | 6 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
12/1 18:36:05 | 8 | 2.000 kr |
12/1 18:36:05 | 6 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
12/1 18:36:25 | 8 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller broderande flicka vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49